Відновлення світової торгівлі знову сповільниться в I кварталі 2021 року – доповідь ООН

11.02.2021

Згідно з останнім звітом ООН, відновлення міжнародної торгівлі знову сповільниться в І кварталі 2021 року, оскільки пандемія COVID-19 продовжуватиме створювати перешкоди. У звіті вказано, що міжнародна торгівля торік скоротилася на 9%, повідомляє Reuters.

Після того, як в першому півріччі 2020 року через локдауни та протиепідемічні обмеження торгівля скоротилася на 15%, у другому півріччі спостерігалось відновлення. Міжнародна торгівля товарами збільшилася приблизно на 8% в IV кварталі минулого року в порівнянні з III, згідно з даними Конференції ООН з торгівлі і розвитку (UNCTAD, ЮНКТАД).

Це відбулося в основному за рахунок країн, що розвиваються, особливо країн Східної Азії, де торгівля товарами зросла на 12% в IV кварталі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

«Країни Східної Азії лідирували в процесі відновлення завдяки значному зростанню експорту і збільшенню частки на світовому ринку», – заявили у ЮНКТАД, додавши, що в IV кварталі відновився ріст більшості виробничих секторів, за винятком енергетики і транспорту.

У I кварталі 2021 року ЮНКТАД прогнозує скорочення торгівлі товарами на 1,5% в порівнянні з попереднім кварталом і падіння торгівлі послугами на 7%. В організації додали, що прогнози є неостаточними через пандемію і невизначеність щодо пакетів стимулів.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук